در مانوشان شما را به میهمانی خودآگاهی دعوت می کنیم

آدرس:

میدان هفت تیر، ابتدای بهار شیراز، روبروی اداره پست، پلاک 177 طبقه سوم واحد

واحد آموزش کلینیک روانشناسی و مشاوره مانوشان (معنا)

انستیتو DISTDP دکتر معنوی پور

انستیتو DISTDP دکتر معنوی پور با هدف آموزش نظام مند روش روان درمانی پویشی متمرکز کوتاه مدت در اکتبر 2017 به عنوان واحد آموزش مرکز خدمات روانشناسی معنا (مانوشان) تاسیس شد.

معرفی روان درمانی پویشی فشرده کوتاه مدت دوانلو

روان درمانی پویشی متمرکز کوتاه مدت دوانلو روشی منحصر به فرد از روان درمانی است که موجب درمان سریع طیف گسترده ای از اختلالات روانی می شود. هیچ شخص دیگری همانند دکتر حبیب داوانلو، استاد ممتاز بازنشسته روانپزشکی دانشگاه مک گیل در مونترال کانادا، آموزش روان درمانی مبتنی بر شایستگی را درک نکرده است. پس از توسعه روش خود از ” روان درمانی پویشی متمرکز کوتاه مدت ” (شناخته شده به عنوان ISTDP) از دهه 1970 تا دهه 1990، دوانلو در ادامه به اصلاح و بازتعریف اکتشاف ها خود در دهه گذشته پرداخته است. او در ادامه درک خود از ناهشیار انسان (که او فراروانشناسی ناهشیار می نامد) تمرکز خود را در برافراشتگی(Mobilization) عمده ناهشیار و برداشتن کامل مقاومت قرارداده است. او به طور فعال در زمینه به اشتراک گذاشتن اکتشاف هاش مشغول به کار است و چندین درمانگر را در برنامه آموزشی مدار بسته منحصر به فردش در مونترال، به صورت تجربی و بر اساس شایستگی آموزش داده است.این برنامه به دلایل بسیاری منحصر به فرد است. برای نخستین بار، تمام مصاحبه های بالینی فیلم برداری می شوند و بارها مورد بررسی و تحلیل قرار می گیرند. مصاحبه های بالینی بین کارآموزان است، هر از گاهی دکتر داونلو مصاحبه را انجام می دهد. در حالی که دکتر داونلو سرپرست رسمی گروه است، شرکت کنندگان تشویق می شوند تا بازخورد تجربی و ارزیابی خود را ارائه دهند. این یک برنامه آموزشی است که به شرکت کنندگان امکان می دهد تا بلوک های ناهشیار خود را شناسایی کنند که از کارآیی روان درمانگری و اثربخشی آنها جلوگیری می نماید.

چرا DISTDP

در سال های اخیر برخی از شاگردان پیشین دکتر دوانلو با استفاده از نام ISTDP به گسترش اندیشه های خود پرداخته اند که با اندیشه های دکتر دوانلو فاصله دارد. این روش ها مورد تایید دکتر دوانلو نیستند و به همین دلیل تمامی شاگردان فعلی دکتر دوانلو که با آخرین دستاوردها و تکنیک های ایشان آشنا هستند، حرف اول نام دوانلو را به ISTDP اضافه کرده اند تا بیانگر این تفاوت ها باشد.